Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Portal wiedzy informatycznej dla studentów, wykładowców oraz absolwentów wydziałów informatyki polskich uczelni wyższych.

INFORMATYKA+

Aktualności

Próbna matura z informatyki

Zakład Metodyki Nauczania Informatyki i Technologii Informacyjnej Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu (kierowany przez prof. M.M. Sysło) oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego organizują próbną maturę z informatyki w dniu 26 stycznia 2011 roku.

Zapraszamy nauczycieli do przyłączenia się do tej inicjatywy i zorganizowania próbnej matury z informatyki w swojej szkole. Swoich sił mogą spróbować uczniowie z klas trzecich, a także z niższych klas.

Na kilka dni przed maturą udostępnimy arkusze z zadaniami na poziom podstawowy i rozszerzony oraz modele odpowiedzi i schematy punktowania zadań. Nauczyciele przeprowadzają maturę ze swoimi uczniami a następnie oceniają odpowiedzi swoich uczniów. Będziemy chcieli zebrać do celów statystycznych wyniki uzyskane przez uczniów, by móc ocenić trudność zadań. Próbna matura może być dobrą okazją dla uczniów i dla nauczycieli, by ocenić swoje przygotowanie i ewentualnie lepiej wykorzystać pozostały czas do matury.

 

Osoby zainteresowane prosimy o zarejestrowanie się w serwisie Moodle:

http://edu.rsei.umk.pl/edu_info/

na kursie: Próbna matura z informatyki 2010/2011 w dziale dla nauczycieli (nie dla osób przygotowujących maturę).

Życzę powodzenia, Maciej M. Sysło

Na stronie Informatyka+ zamieścimy informację o wynikach próbnego egzaminu z informatyki.