Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Portal wiedzy informatycznej dla studentów, wykładowców oraz absolwentów wydziałów informatyki polskich uczelni wyższych.

INFORMATYKA+

Aktualności

Nowy notebook Sony dla mobilnych

Wyjątkowo poręczna, nowa seria VAIO P z odbiornikiem GPS, kompasem cyfrowym i przyspieszeniomierzem


 

Nowością w notebookach VAIO® P i w całej rodzinie VAIO® jest wbudowany GPS i kompas cyfrowy. Urządzenia te pomagają odnaleźć się w obcym mieście – na przykład znaleźć drogę do hotelu lub do pobliskiej restauracji (wymagane jest połączenie z Internetem).

Nowe oprogramowanie VAIO® Location Search umożliwia nawet wyświetlanie w czasie rzeczywistym elektronicznej mapy, bez obciążania zasobów przeglądarki. Oprócz pozycji i kierunku, na mapie pojawiają się także potencjalnie interesujące miejsca, a nawet informacje o lokalnej pogodzie.

O mobilności nowego notebooka świadczy również wbudowany modem 3G, zapewniający dostęp do szybkiego Internetu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowych.

VAIO® P jest pierwszym notebookiem Sony z wbudowanym przyspieszeniomierzem, reagującym na ruchy urządzenia. Dzięki niemu do zmiany wyświetlanego zdjęcia, strony dokumentu PDF lub strony www z historii przeglądania wystarcza lekkie potrząśnięcie komputerem.

Czujnik rozpoznaje też obrócenie komputera na bok i automatycznie obraca zawartość ekranu, pozwalając na wygodne czytanie dokumentów w układzie pionowym. Dodatkowe przyciski myszy są umieszczone tak, aby można nimi było wygodnie przewracać kartki w układzie pionowym – jak przy czytaniu książki albo magazynu.

Konstruktorzy nowej serii VAIO® P zadbali o wygodę użytkowania. Notebook jest więc wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę oraz jasny, panoramiczny wyświetlacz VAIO® Display Plus – o proporcjach idealnych do wyświetlania filmów lub dwóch stron www obok siebie. Wbudowany czujnik oświetlenia samoczynnie reguluje jasność obrazu, a zarazem oszczędza energię.

Dla dodatkowej wygody, osobne przyciski zapewniają szybki dostęp do Internetu oraz do programu serwisowego VAIO Care.

Notebooki z nowej serii VAIO® P będą oferowane w trzech kolorach czarnym, białym i pomarańczowym. Można również dokupić do nich szereg stylowych akcesoriów, do których należy osłona silikonowa i pasek.

 

źródło: Informacja prasowa - SONY