Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Portal wiedzy informatycznej dla studentów, wykładowców oraz absolwentów wydziałów informatyki polskich uczelni wyższych.

INFORMATYKA+

Aktualności

Konferencja INFOSKOP – Na ścieżkach informatyki

Edycja dla uczniów i nauczycieli informatyki ze szkół ponadgimnazjalnych

15 kwietnia 2010

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

ul. Lewartowskiego 17; 00-169 Warszawa

Konferencja będzie poświęcona orientacji zawodowej uczniów w kontekście wyboru kształcenia na kierunku informatyka oraz wyboru profesji związanych z tą branżą. Nauczyciele będą mieli okazję spotkać się z doradcą metodycznym, który doradzi, jak wspierać uczniów zainteresowanych informatyką w wyodrębnieniu ich predyspozycji zawodowych, natomiast dla uczniów przewidzieliśmy spotkania z doradcami zawodowymi, którzy przybliżą im reguły rekrutacji i funkcjonowania na rynku pracy. Celem konferencji będzie także ukazanie różnych obliczy zawodu informatyk oraz różnorodności profesji związanych z tą branżą.

Przedstawimy również możliwości, jakie stwarza uczniom, którzy wiążą swoją przyszłość z informatyką nasz projekt. Zaprezentujemy działania realizowane w ramach Kuźni Talentów Informatycznych skierowane do uczniów uzdolnionych w zakresie informatyki, takie jak: kursy informatyczne, praca w kołach naukowych, letnie obozy szkoleniowe.

Konferencja adresowana jest do uczniów przedostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy rozważają wybór kierunku informatyka, a także myślą nad związaniem przyszłej drogi zawodowej z branżą IT. Zapraszamy również nauczycieli przedmiotów informatycznych – opiekunów uczniów, którzy chcą wspomagać swoich podopiecznych w określeniu ich predyspozycji w kontekście dalszej nauki i przyszłej pracy.

Zaproszenie kierujemy do nauczycieli i uczniów z regionów objętych wsparciem w ramach projektu Informatyka+: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego.

Warunki uczestnictwa  oraz agendę konferencji znajdą Państwo tutaj>>